Żyjemy w czasach, w których oprogramowanie inżynierskie rozwija się w tempie błyskawicy. W dzisiejszym artykule przedstawiamy trzy kluczowe trendy w oprogramowaniu inżynierskim, które rewolucjonizują świat inżynierii na naszych oczach. Poznaj technologie, które już teraz wprowadzają nową erę projektowania!

 

Wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego w projektach inżynierskich

 

AI i ML szturmem wkraczają we wszystkie dziedziny naszego życia! Oprogramowanie inżynierskie nie stanowi tutaj wyjątku – rozbudowana automatyzacja procesów, analizowanie i przetwarzanie danych, a także tworzenie inteligentnych rozwiązań. To tylko niektóre przykłady zastosowań AI i ML. Narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe wspomagają optymalizację procesów na wielu płaszczyznach.

 

Wizualizacje 3D i wirtualna rzeczywistość

 

Wizualizacje 3D oraz VR odgrywają kluczową rolę w nowoczesnych projektach inżynieryjnych. Ta technologia ta pozwala precyzyjnie modelować, analizować w czasie rzeczywistym  i ulepszać prototypy w realistycznym, wirtualnym środowisku. Przykład wykorzystania tego trendu w praktyce stanowi narzędzie firmy Bentley – Digital Twins. Pozwala ono połączyć świat fizyczny z wirtualnym na niespotykaną dotąd skalę!

 

Wykorzystanie chmury obliczeniowej, czyli elastyczność i bezpieczeństwo

 

Oprogramowanie inżynierskie zyskuje na elastyczności i bezpieczeństwie dzięki cloud computing. Wykorzystanie chmury obliczeniowej w projektach inżynieryjnych umożliwia efektywną współpracę zespołów, jak również szybkie przetwarzanie danych oraz łatwą dostępność i zarządzanie zasobami. Dzięki temu każdy inżynier może łatwiej skalować swoje projekty i maksymalizować efektywność, a firma zyskuje przewagę konkurencyjną na rynku.

 

W erze dynamicznego rozwoju technologii, warto współpracować z rzetelnym i doświadczonym partnerem, który pomoże w pełni wykorzystać potencjał innowacyjnych rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą współpracy z InfraBerg – jedynym Platynowym Partnerem firmy Bentley Systems w Polsce.