W trakcie modelowania, projektowania czy analizy konstrukcji mostowych mogą wystąpić różne złożone problemy. Można jednak ich uniknąć. W jaki sposób? Wystarczy skorzystać ze sprawdzonego oprogramowania, które wykorzystują największe firmy z branży.

Najlepsze oprogramowanie do projektowania mostów, czyli właściwie jakie?

Odpowiedź jest prosta – takie, które jest dopasowane do indywidualnych potrzeb projektu, skalowalne i przede wszystkim niezawodne. Te cechy sprawiają, że największe globalne agencje transportowe i firmy inżynieryjne wybierają rozwiązania Bentley Systems. W ofercie znajdziemy wiele narzędzi dedykowanych konstrukcjom mostowym.

OpenBridge Modeler to system do parametrycznego modelowania mostów 3D. Oprogramowanie jest zintegrowane z innymi aplikacjami do projektowania infrastruktury drogowej. To umożliwia tworzenie bardziej zaawansowanych wizualizacji. OpenBridge Modeler uwzględnia aktualne warunki projektowe – dzięki temu nie tylko zwiększa dokładność wizualizacji, ale też umożliwia wykrywanie problemów lub konfliktów dotyczących wykonania projektu na wczesnym etapie.

OpenBridge Designer to zaś narzędzie do tworzenia fizycznych i analitycznych modeli mostów różnego rodzaju. Pozwala zwiększyć efektywność pracy na etapie projektowania o nawet 40 procent! OpenBridge Designer także jest zintegrowany z innymi systemami. Dzięki temu możemy tworzyć modele fizyczne i analityczne na wszystkich etapach realizacji projektów mostowych, zarówno dla konstrukcji stalowych, jak i betonowych.

LARS Bridge to oprogramowanie do analizy i modelowania obciążeń mostów. Program obsługuje większość typowych mostów o pojedynczych lub ciągłych przęsłach. Znajdziemy w nim zestaw niezbędnych narzędzi do efektywnego modelowania graficznego, edycji i analizy obciążeń.

Dzięki oprogramowaniu Bentley Systems inżynierowie mogą tworzyć efektywne modele mostów. Można analizować ich zachowanie pod wpływem obciążeń i przede wszystkim projektować konstrukcje, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i wytrzymałości!