Każda zmiana w życiu rodzi pewien opór. Dlatego przygotowując strategię cyfrową przedsiębiorstwa, trzeba znaleźć sposób, jak ten opór pokonać. Mamy dla Was sprawdzone rozwiązanie.

 

Co decyduje o sukcesie lub porażce cyfrowej transformacji?

 

Wdrożenie nowego oprogramowania w organizacji zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem niepowodzenia. Jego główną przyczyną jest zazwyczaj negatywne nastawienie użytkowników do zmian.

 

Sukces cyfrowej transformacji w firmach infrastrukturalnych zależy od wdrożenia odpowiedniego oprogramowania w działach projektowych oraz na budowach. Technologia pomoże zautomatyzować działania i zwiększyć efektywność pracy. Paradoks polega na tym, że największy opór przed nowymi technologiami odczuwają inżynierowie – osoby, które prywatnie są aktywnymi członkami cyfrowej społeczności.

 

Jak przekonać inżynierów do zmian technologicznych?

 

Trzeba pokazać im, że nowe oprogramowanie jest intuicyjne i proste w obsłudze. Pod tym względem nie różni się niczym od aplikacji, których sami używają w życiu prywatnym. To absolutna podstawa.

 

Drugim kluczowym elementem przełamania ich oporu przed zmianą są szkolenia prowadzone przez najlepszych branżowych ekspertów. Trenerzy-praktycy najlepiej wiedzą, jakie korzyści wnoszą nowe technologie w codzienną pracę inżynierską. Dlatego warto wybierać sprawdzonych i doświadczonych szkoleniowców z referencjami rynkowymi.

 

Takimi trenerami może pochwalić się InfraBerg. Jako Platynowy Partner Bentley Systems prowadzimy wdrożenia oraz szkolenia z narzędzi technologicznych tejże firmy, m.in.: MicroStation, OpenRoads, OpenRail, OpenCities Map, ContextCapture, Plaxis, gINT, AutoPIPE, OpenPlant, Orbit, ProjectWise i Synchro. Nasi trenerzy realizują również szkolenia z rozwiązań innych producentów oprogramowania, takich jak: Terrasolid, Pix4D, Topcon, Faro czy DJI.