Liderzy każdej branży korzystają z zaawansowanych technologicznie narzędzi i systemów, aby optymalizować zasoby i zmniejszać koszty. Sprawdź, jak to zrobić z wykorzystaniem cenionego na całym świecie oprogramowania inżynierskiego.


Cyfrowe narzędzia odpowiedzią na wyzwania projektów infrastrukturalnych

Firmy zajmujące się projektami infrastrukturalnymi – architektonicznymi, geodezyjnymi czy dotyczącymi inżynierii lądowej – zmagają się z licznymi rynkowymi wyzwaniami. Do największych (i niezmiennych od lat) możemy zaliczyć ograniczone zasoby oraz presję czasu wynikającą z coraz to krótszych terminów realizacji. Jak zatem działać efektywniej, ustrzec się kosztownych błędów projektowych i optymalizować posiadane zasoby?

Odpowiedź na to pytanie stanowi wykorzystanie sprawdzonej technologii – narzędzi takich jak m.in. drony, tachimetry czy skanery. Pomogą one w zbieraniu oraz przetwarzaniu informacji w czasie rzeczywistym. Jednak same narzędzia tego typu to nie wszystko! Aby w pełni wykorzystać ich potencjał na każdym etapie projektowym potrzebujemy jeszcze bardzo dobrego oprogramowania inżynierskiego. Dopiero w wyniku połączenia tych dwóch składników powstanie zintegrowana platforma, która zapewni skuteczną realizację dowolnego projektu.


Jaki system do zarządzania infrastrukturą wybrać?

Oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą powinno w pierwszej kolejności zwiększać tempo realizacji projektów oraz poprawiać wydajność zasobów infrastrukturalnych. Dzięki temu każde przedsięwzięcie jest nie tylko bardziej rentowne, ale dodatkowo wspiera gospodarkę i środowisko.

Jednym z globalnych liderów rynku oprogramowania do zarządzania infrastrukturą jest Bentley. Z rozwiązań tej firmy korzystają inżynierowie i architekci z całego świata – indyjska spółka kolejowa w czasie projektowania i budowy największego na świecie mostu z dźwigarami kolejowymi zaoszczędziła około 24 milionów dolarów i zrealizowała projekt bez opóźnień. Takich przykładów zastosowania oprogramowania Bentley możemy wskazać znacznie więcej.


Infraberg – Platynowy Partner Bentley Polska

W Polsce nikt inny nie może pochwalić się takim mianem, a na świecie jest zaledwie kilka podmiotów. To wyjątkowe wyróżnienie wynika m.in. z tego, w jaki sposób – jako Infraberg – podchodzimy do realizacji każdego projektu. Proces wdrożenia składa się z kilku fundamentalnych kroków.

Zawsze zaczynamy od poznania potrzeb i oczekiwań klienta. Dopiero mając taki fundament w postaci wiedzy przechodzimy do wyboru najbardziej optymalnych rozwiązań. Ścisła współpraca z firmą TPI sprawia, iż możemy dobrać najlepszy zestaw narzędzi do konkretnych potrzeb klienta. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem tworzymy kompleksowy cyfrowy ekosystem.

Oczywiście wdrożenie systemu Bentley nie kończy się w tym miejscu. Niezbędne są jeszcze działania z zakresu optymalizacji poszczególnych komponentów czy szkolenia pracowników. Dopiero takie połączenie trzech czynników: kompleksowości rozwiązań, najlepszych technologii oraz naszego wieloletniego doświadczenia gwarantuje projektantom sukces bez opóźnień i marnowania zasobów.